ממונה בטיחות בעבודה

ההחלטה להיות יזם שמקים מפעל או הולך אחרי החלום שלו במטרה להיות בעל עסק כזה או אחר אינה פשוטה. יש הרבה מאוד קשיים בדרך וכל אחד מאתנו, האנשים שכבר עשה את זה, יודע שגם אסונות עלולים לקרות.

זה נכון לגבי מי שבוחר להיות יזם של בניה אך זה נכון גם לגבי מי שבוחר להגשים חלום משפחתי ולהקים מפעל שמייצרים מוצרים כאלה ואחרים. הניסיון בשטח מראה שאסונות קורים, יש לא מעט תאונות שפוקדות את כולנו ולכן ברור מדוע נרצה לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי למזער נזקים.

זה למעשה היה הרגע לכך שבשנת 1996 מדינת ישראל החליטה על החוק הבא: בכל מפעל או ארגון שיש בו מעל חמישים עובדים חייב להיות אדם שהוא ממונה בטיחות. ההיגיון פשוט וברור, שכן עסק אשר בו נוכח ממונה בטיחות בעבודה תוביל בסופו של דבר לצמצום התאונות והאירועים הסביבתיים במקום שעלולים להסתיים באסון.

כמו כן, אם יהיה בשטח מישהו שאחראי על הבטיחות, זה גם יעזור לנו לצמצם עלויות בטווח הארוך ולכן ברור מדוע יש לאיש מקצוע כזה חשיבות אדירה. לכן, אם גם אתם מנהלים מפעל, נכס כלשהו, ארגון או עסק, בדקו היטב מה אומר החוק והאם גם אתם, כמו רבים אחרים, נדרשים להעסיק אדם שיהיה ממונה על הבטיחות.

היתרונות של ממונה בטיחות בשטח

כפי שראינו לעיל, ממונה בטיחות זה עניין של חוק, אך בפועל הוא גם איש המקצוע שיהיה אחראי על בטיחות ועל בריאות העובדים.

לכן ברור מדוע יש להעסקת איש מקצוע כזה יתרונות ברורים, כי מי היה רוצה, שחלילה, יקרה משהו לעובדים שלו? בשורה התחתונה, אם אנחנו מנהלים את העסק, אנחנו גם אלה שאחראים לכל דבר שקורה לעובדים שלנו.

לכן האינטרס של שמירה על בריאותם ועל הבטיחות שלהם הוא למעשה האינטרס שלנו, ובכך הממונה על הבטיחות יוכל לעזור לנו. בפועל אנחנו רואים שתחת האחריות של איש המקצוע זה יש לא מעט סעיפים, שכן הוא צריך להתעסק באינספור פרטים.

לדוגמה, הוא זה שצריך לבנות תכנית הדרכת בטיחות שנתית לעובדים, אך הוא גם זה שצריך לבדוק שהיא אכן תיושם בשטח. הוא חייב לוודא שיש תכנית לניהול הבטיחות אשר לוקחת בחשבון את אופי המקום ואת הסיכונים הייחודיים בו, שכן לכל ארגון ונכס יש מאפיינים קצת שונים.

בנוסף, ממונה בטיחות צריך לוודא גם שכל אותן תכניות בטיחות תואמות את לשון החוק. כמו כן, אם מדובר על מקום עבודה שבו העובדים נחשפים גם לסכנות בריאותיות, הממונה על הבטיחות הוא זה שאחראי על בחינת הבקרה על התהליך להבטחה שהעובדים יעברו את הבדיקות התקופתיות המתאימות כחוק.

שיתוף פעולה בין הממונה על הבטיחות ובין מנהל העסק

במידה ואתם בעצמכם מאיישים את תפקיד מנהלי העסק או הארגון ואתם תוהים איך תתקיים העבודה מול ממונה הבטיחות שלכם, חשוב שתבינו: זו חייבת להיות עבודה צמודה וההתנהלות חייבת להיות משותפת.

כלומר, על ממונה בטיחות לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם המעסיק שלו ועם המנהל שלו, שכן יש צורך גם לדווח על כל ליקוי או על כל הפרה של הוראות הבטיחות. נסו לדמיין מצב שבו אתם מעסיקים ממונה על נושא הבטיחות שלמעשה התקשורת שלכם איתו לא נוחה, לא נעימה או שהוא פשוט לא מספיק זמין עבורכם.

במצב כזה, אפילו אם יהיו נהלי בטיחות מאוד ברורים, עלול להיות שברגע האמת לא באמת יהיה לכם ממי לבקש הסברים. לכן, בבואכם להחליט מי יהיה האדם שממונה על הבטיחות בארגון שלכם, אתם צריכים לבדוק את הנושא בצורה מעמיקה.

התנהלות לקויה חמורה כמו חוסר ניסיון ולכן ברור מדוע, בפועל, לא כל אדם יוכל להיות הממונה על כל נושא הבטיחות בארגון או בעסק שהקמתם.

ממונה בטיחות
ממונה בטיחות

את הבטיחות בארגון ובעסק מפקידים בידי איש המקצוע הטוב ביותר בתחום

אתם מחפשים את האדם שיוכלו להיות ממונה על הבטיחות אצלכם? חשוב לכם לא רק לישון בשקט וברוגע, אלא בעיקר לדעת שמי שבחר לעבוד אצלכם לא נחשף לסיכון מיותר? אתם צודקים.

אם הנכם נדרשים לממונה בטיחות בעבודה אך לא יהיה לכם מינוי שכזה אתם גם תעברו על החוק, וכמובן שאין כל טעם לפעול בצורה כזאת. לכן, כדאי שתכירו את יזהר כוכבי, כי הוא איש המקצוע הנכון עבורכם בכל מה שקשור לבטיחות בעסק, במפעל או בארגון שבראשו אתם עומדים. יזהר כוכבי מגיע עם ניסיון עשיר מאוד בתחום הזה ולכן תוכלו להיות בטוחים שכאשר הוא האחראי על הבטיחות אצלכם, אתם יכולים להיות רגועים.

הוא מציע מגוון רחב של שירותים, כמו ליווי פרויקטים, רישוי של עסקים ועוד, אז למה לחשוב פעמיים לפני שאתם פונים אליו למספר: 052-5553058? מעבר לניסיון העשיר שהוא מביא איתו לכל משימה, הוא גם מגיע עם ידע רב מאוד, כולל תארים, קורסים שהוא לקח בהם חלק ותעודות שהוא קיבל לאורך הקריירה הארוכה שלו.

יזהר כוכבי בהשכלתו הוא הנדסאי בניין, ממונה בטיחות אש, ממונה בטיחות בעבודה וגם אקדמאי בתחום המתמטיקה והחינוך. התקשרו אליו עוד היום והצטרפו גם אתם אל הלקוחות המרוצים שלו.

ליעוץ ראשוני ללא התחייבות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם

דילוג לתוכן