הדרכת כיבוי אש

בכל מקום עבודה חובה על המעסיק למסור מידע לעובדים בדבר סיכונים בסביבת עבודתם ובכלל זה ימסור לעובדים תמצית של הסיכונים, בכתב. כחלק מדרישה זו, חלה החובה להדריך את העובדים בנושא מניעת סיכונים והגנה בפניהם באמצעות בעלי מקצוע מתאימים. בנוסף , מחזיק במקום העבודה יכשיר נאמני בטיחות אשר מהווים יד ימינו של ממונה הבטיחות. על המעסיק לנהל פנקס הדרכה.

מה חשוב לדעת בהדרכת כיבוי אש

מה יקרה כאשר תתרחש שריפה בתוך העסק שלכם? כמובן שהשאיפה היא למנוע ממצב כזה לקרות. אך לצערנו שריפה יכולה להתרחש בכל רגע, והיא לרוב תתפוס אתכם לא מוכנים. ביצוע הדרכת כיבוי אש לכל העובדים יכולה להיות ההחלטה הנבונה ביותר מבחינתכם. החלטה שיכולה להוביל לכך שתצילו את העסק, ועוד יותר חשוב תצילו חיי אדם. אז מה אתם צריכים לדעת על הדרכה של בטיחות אש? הכנו לכם כמה פרטים שאתם מוכרחים להכיר. כך שאם כבר תבצעו את ההדרכה תוכלו להשיג ממנה את התועלת המקסימלית.

הקטנת הסיכון בזמן שריפה

אף אחד לא יכול להבטיח כי הדרכה מקצועית על בטיחות אש תעלים את הסיכונים. אך כן אפשר להגיד כי פעולות נכונות של העובדים בזמן שריפה הן אלה שיקטינו סיכונים. פתאום תוכלו לראות כי השריפה לא מאיימת על הקיום של העסק. תוכלו לעשות פעולות קטנות שיביאו לכך שיהיה קל יותר לשלוט על השריפה. כמובן שמי שאמור להשתלט על השריפה בסופו של יום הם כוחות כיבוי האש. אך העובדים בעסק הם לרוב הראשונים שיכולים לפעול על מנת למזער נזקים.

הפחד הכי גדול יכול להיעלם

עבור לא מעט בעלי עסקים המחשבה על שריפה היא מחשבה שהם לא רוצים להתמודד איתה. הרי מספיקה שריפה אחת קטנה שתגרום לכל החלום שלהם להפוך לסיוט אחד גדול. אך ברגע שעוברים ביחד עם העובדים בעסק הדרכה בהקשר של כיבוי אש ניתן להעלים את הפחד. הפחד יהפוך להיות לכזה שתדעו כיצד להתמודד איתו כמו שצריך. במקרה של שריפה כל אחד מהעובדים ידע בדיוק מה הוא אמור לעשות.

תוכלו ליישם את הטיפים כל מקום אחר

אומנם הדרכות כיבוי אש לעובדים מתקיימת במקום העבודה, אך מי אמר שהטיפים לא יהיו שימושיים לעתיד? גם אם מסיבות שונות תסגרו את העסק או תעברו למקום עבודה אחר, הטיפים הללו יהיו שימושיים. תוכלו ליישם אותם בכל מקום עבודה אחר ואפילו אצלכם בתוך הבית. אף אחד לא באמת יודע מתי עלולה להופיע שריפה ולתפוס אותו לא מוכן. הכי חשוב שיהיה לכם את הידע מה עושים כאשר פורצת שריפה בכל מקום שהוא.

הדרכות בטיחות אש

ליעוץ ראשוני ללא התחייבות

השאירו פרטים ואשמח לחזור אליכם